Κωδικοί Webex

Ανοιχτό forum για θέματα που άπτονται της Σύγχρονης εξ' αποστάσεως Εκπαίδευσης (Webex, κτλ.)
Απάντηση
ΠΑΠΑΖΙΑΝ ΑΛΙΣ
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 31 Μαρ 2020, 13:48

Κωδικοί Webex

Δημοσίευση από ΠΑΠΑΖΙΑΝ ΑΛΙΣ »

Καλημέρα σας
Ονομάζομαι Παπαζιάν Αλίς και διαπίστωσα ,μετά από επικοινωνία με το σχολείο μου (1 ΓΕΛ Καισαριανής) ότι από λάθος δεν είχε σταλεί το mail μου στο υπουργείο με αποτέλεσμα να μην έχω μέχρι σήμερα κωδικούς
Εστάλη σήμερα με νέο mail αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι αρκετό και αν πρέπει να γίνουν επιπλέον ενέργειες
(Στο μεταξύ εγώ επικοινωνώ με τους μαθητές μέσω της πλατφόρμας zoom)
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
pklink
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 24 Μαρ 2020, 19:19
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: Κωδικοί Webex

Δημοσίευση από pklink »

Αγαπητή/ε συνάδελφος/ε

Όπως αναφέρεται και στην ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ στις "Συχνές ερωτήσεις" για τον σύγχρονο τρόπο με την χρήση του λογισμικού Webex, αρκεί να δηλώσετε ένα νέο email στο myschool που να μην έχει συνδεθεί με Webex λογαριασμό στο παρελθόν. Τα επικαιροποιημένα αυτά email συλλέγονται στο τέλος της ημέρας και αποστέλλονται σε αυτά σύνδεσμοι ενεργοποίησης (δεν απαιτούνται περαιτέρω ενέργειες από εσάς)

Στην συνέχεια ακολουθείτε τον σύνδεσμο ενεργοποίησης από το email που σας έχει σταλεί και τις οδηγίες που θα βρείτε για την ενεργοποίηση του δωματίου σας.
Ολα τα δωμάτια δημιουργούνται με την μορφή : https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/ΧΧΧΧΧΧΧΧ . Οπου ΧΧΧΧΧΧΧ το επώνυμό σας.

Υπάρχουν αρκετές πλατφόρμες τηλεδιάσκεψης που θα μπορούσε να χρησιμοποίησει κανείς, (Zoom, oovoo, skype, Greenlight κλπ) εκτός από την Webex η οποία αποτελεί πρόταση του ΥΠΑΙΘ.

ΠΑΠΑΖΙΑΝ ΑΛΙΣ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:58
Καλημέρα σας
Ονομάζομαι Παπαζιάν Αλίς και διαπίστωσα ,μετά από επικοινωνία με το σχολείο μου (1 ΓΕΛ Καισαριανής) ότι από λάθος δεν είχε σταλεί το mail μου στο υπουργείο με αποτέλεσμα να μην έχω μέχρι σήμερα κωδικούς
Εστάλη σήμερα με νέο mail αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι αρκετό και αν πρέπει να γίνουν επιπλέον ενέργειες
(Στο μεταξύ εγώ επικοινωνώ με τους μαθητές μέσω της πλατφόρμας zoom)
Ευχαριστώ
:mrgreen:

Απάντηση